MÚZEUMJÁRÓK

Bélyegmúzeumban jártunk

Egy őszi napon a Múzeumbarátok Körével meglátogattuk a Bélyegmúzeumot.

Sok érdekeset tanultunk, sok szép bélyeget láttunk. Megtanultuk, hogy Than Mór tervezte az első magyar bélyeget, aki Kossuth mellett volt a harcok során.

Láttunk illatos bélyegeket is. Például: Kalocsán paprika illatú, Ázsiában rózsa illatú, Kínában édes-savanyú mártás illatú bélyeget készítettek. Láttunk arany bélyeget is, melyet Kínában gyártottak. Látható rajta két híres ember, két pingpongütő és két rubinkő ábrázolja a pingponglabdákat.

Nagyon jól éreztem magam és szerintem a többiek sem fogják elfelejteni.

Varga Szonja 4.a

Római kikötőerőd Dunakeszin

Szeptember 25-én kirándulni indultunk Erzsi nénivel, mi múzeum szakkörösök. Ez volt az első múzeumos kirándulásunk ebben az évben. Zuhogott az eső, de ez sem szegte kedvünket. Busszal mentünk. Miután leszálltunk, még egy picit gyalogoltunk az erődig.

Nagyon különleges, hogy az erőd falai egy család házában vannak. Sok mindent láttunk itt, régi pénzeket, edényeket, és egy érdekes filmet is megnéztünk az erőd történetéről. A bácsi izgalmas dolgokat mesélt nekünk, nagyon sokat tanultunk.

Remélem, mindenki jól érezte magát! Nekem nagyon tetszett!

Cefola Sofia Vittoria 3.a